У КОРЕЦЬКОМУ МОНАСТИРІ ЗВЕРШИЛИ ЗАУПОКІЙНЕ БОГОСЛУЖІННЯ ЗА ІГУМЕНЕЮ РАФАЇЛОЮ

3 листопада у Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирі звершили заупокійне Богослужіння за спочилою настоятелькою обителі ігуменею РАФАЇЛОЮ (Хільчук). Ігуменя відійшла до Господа 4 листопада 2021 року, на свято Казанської ікони Божої Матері, після важкої хвороби на 69-му році життя. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

Літургію очолив архімандрит ВАРЛААМ, намісник Київського Назарету – Свято-Благовіщенської, Пресвятої Богородиці обителі, у співслужінні духовенства. Після літургії було звершено панахиду.

Згодом за упокій спочилої ігумені помолився архієпископ Рівненський та Острозький ПИМЕН, який разом із священниками І-го Корецького благочиння відслужив на її могилі панахиду.

Матушка Рафаїла народилась у побожній родині сільського священника 13 травня 1953 року у селі Когильне Волинської області. Її батько – протоієрей Іоанн був знаним духівником, до якого линуло багато людей не лише з Волині, але і багатьох інших місць. З батьківського благословення у 18 років вона вступила до Корецького жіночого монастиря.

У 1978 році її було пострижено у рясофор. У Корецькій обителі матушка старанно виконувала різні відповідальні послухи. З 1983 по 2006 роки була секретаркою монастиря. Паралельно з цим з 1990 по 2007 роки була регентом монастирського хору. Саме в ці роки слава про прекрасний чернечий спів Корецького монастиря стала відомою на всю країну і за її межами.

У 1991 році майбутня ігуменя прийняла чернечий постриг у рідній обителі з ім’ям Рафаїла.

З 1998 по 2006 роки матушка Рафаїла виконувала послух викладача Регентсько-катехізаторського духовного училища, що і понині діє при монастирі.

26 липня 2006 року вона була возведена в сан ігумені Корецького Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря. В цей час новопризначена ігуменя виявила надзвичайну шану до своєї попередниці, і до самої кончини ігумені Наталії у 2007 році у всьому була їй як послушниця та робила все за її благословенням.

З 31 травня 2010 року ігуменя Рафаїла була призначена членом Синодальної комісії у справах монастирів, а з 2012 року – членом Колегії Синодального відділу у справах чернецтва та монастирів. З 2014 року її включено до Міжсоборної присутності у комісію з питань організації монастирів та чернецтва.

За своє служіння ігуменя Рафаїла була удостоєна багатьох церковних нагород. Зусиллями матушки ігумені 25 червня 2021 року було здійснено прославлення в лику місцешанованих святих Української Православної Церкви її попередниці – преподобної ігумені Серафими Корецької.

В пам’яті сестер та шанувальників Корецької обителі матушка Рафаїла залишилася як ревна молитовниця та невтомна трудівниця на чернечій ниві. Матушка являла сестрам добрий приклад любові до богослужіння. За її ігуменства в обителі був збудований великий корпус для прийому паломників, а також проведено багато інших реставраційно-будівельних робіт. Їй вдавалося поєднувати багато матеріальних турбот зі збереженням внутрішньої молитви, яка стала для неї невід’ємною супутницею у житті.

Царства Небесного і зі святими упокоєння нехай Господь сподобить душу спочилої ігумені Рафаїли…

Поділитися:

Читайте також

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.