20 ЛИСТОПАДА -ПРЕПОДОБНОГО ЛАЗАРЯ ГАЛІСІЙСЬКОГО

Преподобний Лазар Галісійський народився в Лідії, у місті Магнезії. Освічений юнак став ченцем в обителі святого Сави, заснованої великим подвижником благочестя в Палестині. Десять років провів преподобний у стінах і заробив любов та благоговіння братії перед висотою його чернечого подвигу.

Висвячений Єрусалимським патріархом у сан священника, преподобний Лазар повернувся на батьківщину і оселився недалеко від Ефесу на пустельній Галисійскій горі. Тут він був удостоєний дивовижного видіння: вогнянний стовп, оточений ангелами, який був до самого неба, ангели співали “Да воксресне Бог…”

На місці, де святому було явлено це диво, він побудував храм в ім’я Воскресіння Христового і прийняв на себе подвиг стовпничества. Незабаром до великого подвижника стали приходити ченці, які потребували мудрої духовної підтримки словом і особистим прикладом святого. Так виник монастир.

Отримавши одкровення про свою швидку смерть, преподобний сповістив про це братію, але через слізні молитви всіх, Господь продовжив земне життя святого Лазаря ще на п’ятнадцять років.

Преподобний Лазар помер у віці сімдесяти двох років, у 1053 році. Братія поховала тіло святого в стовпі, на якому він жив.

Преподобний прославлений багатьма посмертними чудесами.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.