СОБОР АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА ТА НЕБЕСНИХ СИЛ БЕЗПЛОТНИХ

Святкування Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних встановлено на початку IV століття на Помісному Лаодикійському Соборі, який був за кілька років до Першого Вселенського Собору. Лаодикійський Собор 35-м правилом засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам як творцям і правителям світу та утвердив їхнє православне шанування. Відзначається свято у листопаді – дев’ятому місяці від березня (з якого в давнину починався рік) – відповідно до числа 9-ти чинів Ангельських. Восьмий же день місяця (за старим стилем) вказує на майбутній Собор усіх Сил Небесних у день Страшного Суду Божого, який святі отці називають “днем восьмим”, бо після цього віку, що триває седмицями днів, настане “день осмий”, і тоді “прийде”. Син Людський у Своїй Славі і всі святі Ангели з Ним” (Мф.25:31).

Ангельські чини поділяються на три ієрархії – вищу, середню і нижчу. Кожну ієрархію становлять три чини. До вищої ієрархії входять: Серафими, Херувими та Престоли. Ближче за всіх Пресвятої Трійці чекають шестокрилаті Серафими (Пламеніючі, Вогняні) (Іс.6:2). Вони горять любов’ю до Бога та інших спонукають до неї.

Після Серафимів Господь чекає багато богатоочаті Херувими (Бут.3:24). Їхнє ім’я означає: вилив премудрості, просвітництво, бо через них, що сяють світлом Богопізнання і розуміння таємниць Божих, посилається премудрість та просвіта для істинного Богопізнання.

За Херувимами – чекають Богоносні за благодаттю, даною їм для служіння, Престоли (Кол.1:16), які таємниче та незбагненно носять Бога. Вони служать Божому правосуддю.

Середню Ангельську ієрархію становлять три чини: Господства, Сили та Влади.

Господства (Кол.1:16) панують над наступними чинами Ангелів. Вони наставляють поставлених від Бога земних володарів мудрого управління. Панування вчать володіти почуттями, приборкувати гріховні бажання, поневолювати тіло духу, панувати над своєю волею, перемагати спокуси.

Сили (1Пет.3:22) виконують Божу волю. Вони творять чудеса і посилають благодать чудотворення та прозорливості угодникам Божим. Сили допомагають людям у несенні послуху, зміцнюють у терпінні, дарують духовну фортецю та мужність.

Влада (1Пет.3:22; Кл.1:16) має владу приборкувати силу диявола. Вони відбивають від людей бісівські спокуси, стверджують подвижників, оберігають їх, допомагають людям у боротьбі зі злими помислами.

У нижчу ієрархію входять три чини: Початки, Архангели та Ангели.

Початки (Кол.1:16) начальствують над нижчими ангелами, спрямовуючи їх до виконання Божих наказів. Їм доручено керувати всесвітом, охороняти країни, народи, племена. Початки наставляють людей віддавати кожному честь, яка відповідає його званню. Навчають начальників виконувати посадові обов’язки не заради особистої слави та вигод, а заради честі Божої та користі ближніх.

Архангели (1Сол.4:16) благовістять про велике і преславне, відкривають таємниці віри, пророцтва і розуміння волі Божої, зміцнюють у людях святу віру, просвітлюючи їхній розум світлом Святого Євангелія.

Ангели (1Пет.3:22) найбільш близькі до людей. Вони сповіщають про наміри Божі, наставляють людей до доброчесного і святого життя. Вони зберігають віруючих, утримують від падінь, відновлюють занепалих, ніколи не залишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми забажаємо.

Усі чини Небесних Сил мають загальну назву Ангелів – по суті свого служіння. Господь відкриває Свою волю вищим Ангелам, а вони, своєю чергою, просвічують інших.

Поділитися:

Читайте також

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.