“І ВАС БУДУТЬ НЕНАВИДІТИ ВСІ ЗА іМ’Я МОЄ, А ХТО ВИТЕРПИТЬ ДО КІНЦЯ, ТОЙ СПАСЕТЬСЯ”

Кожен православний християнин знає, скільки було перших учнів у Христа. Але далеко не всі можуть назвати всіх дванадцять апостолів на ім’я. І це не дивно – про апостолів відомостей у нас залишилося не так уже й багато.

Інформацію про найближчих учнів Христа ми можемо знайти в Євангелії та Діяннях святих апостолів. Перелічимо всіх апостолів від дванадцяти:

Андрій – рибалка, учень Іоана Предтечі.

Петро – також іменований Кіфа (скеля), брат Андрія.

Яків та Іоан – брати, сини Зеведея.

Филип з Віфсаїди.

Варфоломій чи Нафанаїл.

Матвій – митар, автор Євангелія.

Фома званий Близнюк.

Яків та Юда Фаддей – брати, сини Алфея.

Симон Кананіт, він же Зілот.

Юда Іскаріот.

Всі ці люди були учнями Христа і померли мученицькою смертю (крім Іоана та Юди Іскаріота). Вони зробили дуже багато для поширення християнства по світу. Євангелісти та Апостоли Христові проповідували Христа, за нього і померли, зазнавши страшних мук.

1. Матвій. Прийняв мученицьку смерть в Ефіопії, Убитий мечем.

2. Марк. Помер в Александрії, Єгипет, після того, як його волочили коні вулицями, поки він не помер.

3. Лука. Був повішений у Греції в результаті його проповіді.

4. Іоан. Зазнав мук, коли його варили у величезному басейні з киплячою олією під час хвилі переслідувань у Римі. Однак він був чудесним чином визволений від смерті. Тоді Іоан був засуджений до копалень на острові Патмос. Там  він написав свою пророчу Книгу Одкровення. Пізніше апостол Іоанн був звільнений і повернувся, щоб служити єпископом Едеси в сучасній Туреччині.  Він помер у старості, єдиний апостол, який помер мирно.Про його смерть існує ціла історія.

5. Петро. Його розіп’яли головою вниз на Хресті. Відповідно до церковної традиції, це сталося тому, що він сказав своїм мучителям, що почувається недостойним померти так само, як помер Ісус Христос.

6. Яків. Лідера церкви в Єрусалимі було скинуто з південно-східної вершини Храму на висоту понад сто футів, коли він відмовився зректися своєї віри в Христа. Коли вони виявили, що він вижив після падіння, його вороги забили Якова до смерті палицею.  Це була та сама вершина, куди сатана забрав Ісуса під час спокуси.

7. Яків, син Зеведея,  був рибалкою за професією, коли Ісус покликав його до служіння протягом усього життя. Як сильного лідера церкви Якова обезголовили в Єрусалимі. Римський офіцер, який охороняв Якова, вражено спостерігав, як Яків захищав свою віру на суді. Пізніше офіцер пройшов поруч з Яковом до місця страти. Він оголосив судді про свою нову віру та став на коліна біля Якова, щоб прийняти обезголовлення як християнин.

8. Варфоломій. Також відомий як Натаніель. Він був місіонером в Азії. Там  свідчив про нашого Господа в сучасній Туреччині. Варфоломій зазнав мученицької смерті за свою проповідь у Вірменії, де його забили до смерті батогом.

9. Андрій. Він був розіп’ятий на Х-подібному хресті в Патрах, Греція. Після того, як його жорстоко побили семеро солдатів, вони прив’язали тіло до хреста шнурками, щоб продовжити агонію. Послідовники Андрія розповідали, що, коли його вели до хреста, Андрій вітав усіх такими словами:  «Я давно бажав і чекав цієї щасливої ​​години. Хрест освячено тілом Христа, що висить на ньому».  Він продовжував проповідувати своїм мучителям протягом двох днів, поки не помер.

10. Фома.  Він був проколений списом в Індії під час однієї зі своїх місіонерських поїздок, щоб заснувати церкву на субконтиненті.

11. Юда. Його вбили стрілами, коли він відмовився зректися своєї віри в Христа.

12. Матвій. Апостол, обраний замість зрадника Юди Іскаріота. Його закидали камінням, а потім обезголовили.

13. Павло.  Він  був підданий тортурам, а потім обезголовлений  імператором Нероном у Римі в 67 р. н.

 Апостоли навчали багатьох основоположних доктрин християнства, які складають значну частину Нового Завіту. Можливо, це нагадування нам про те, що наші страждання тут справді незначні порівняно з інтенсивним переслідуванням і холодною жорстокістю, з якими стикалися апостоли й учні заради віри.

І вас будуть ненавидіти всі за ім’я Моє, а хто витерпить до кінця, той спасеться…”

Поділитися:

Читайте також

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.