25 ЛИСТОПАДА -ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ “МИЛОСТИВА”

Ікона Божої Матері, що називається «Милостива», (Кікська) написана, за переказами, святим апостолом і євангелістом Лукою. Інше своє найменування «Кіккіотиса» (що означає «Яка перебуває в Кіккосі») ікона отримала від назви гори Кіккос, розташованої на острові Кіпр. Тут, у Кікській обителі, яку ще називають імператорською, у храмі, побудованому на його честь і перебуває чудотворний образ.

Перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворна ікона Пресвятої Богородиці довго мандрувала. Спочатку знаходилася в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім, у 980 році, була перевезена до Константинополя, де залишалася до царювання імператора Алексія Комніна (кінець ХІ – початок ХІІ століття), а потім повернулася на Кіпр.

Сталося це так: кіпрський правитель Мануїл Вутоміт, заблукавши під час полювання в горах і сильно озлобившись, жорстоко побив ченця-пустельника Ісаю, що зустрівся йому. У покарання за це на Мануїла напала тяжка недуга. Тим часом старцеві-самітнику Ісаї було відкрито, що його стараннями чудотворний образ, написаний святим євангелістом Лукою, перебуватиме на острові Кіпр. Старець багато праці поклав на виконання Божественного одкровення. Почавши зводити храм для ікони Пресвятої Богородиці, він наказав Мануїлу, що прийшов до нього та розкаявся, відправитися в Константинополь до імператора і повернути чудотворний образ. Намісник не відразу наважився заговорити про ікону з правителем Царгорода, проте, коли дочка останнього захворіла, Мануїл прийшов до імператора і передав йому наказ ченця. Після того, як правитель пообіцяв відправити святу ікону на острів Кіпр, дівчина одразу відчула, як хвороба відходить.

Із великими почестями ікона Божої Матері прибула на острів, де була поміщена до спорудженого для неї храму. Поступово навколо храму утворився монастир, на облаштування якого Мануїл пожертвував кошти (тому обитель і називають імператорською).

Від чудотворного образу Божої Матері «Милостивої» стали відбуватися багато чудес. З давніх-давен і дотепер в обитель з усіх боків стікаються одержимі всілякими недугами люди та отримують зцілення за своєю вірою. У чудодійну силу святої ікони вірують не лише християни, а й іновірці.

Невичерпна милість Пречистої Богородиці, Заступниці всіх страждаючих покриває усіх, хто приходить до Неї з молитвами.

В оригіналі чудотворна Кікська ікона Богоматері має особливість: вона, невідомо з якого часу, закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього, так що ликів Богоматері та Божественного Немовляти практично не видно.

Оригінал ікони “Милостива”

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.