1 ГРУДНЯ -МУЧЕНИКА ПЛАТОНА

Святий мученик Платон, брат святого мученика Антіоха лікаря (пам’ять 29 липня), народився в місті Анкірі в Галатії у благочестивій родині. Ще юнаком він залишив будинок і ходив містами, натхненно проповідуючи Слово Боже язичникам, дивуючи слухачів переконливістю та красою своїх промов, глибоким знанням еллінської вченості.

За проповідь його схопили і привели до храму Зевса на суд до правителя Агрипіну. Суддя спочатку намагався лестощами схилити святого до зречення Христа. Він запевняв юнака, що той міг би зрівнятися розумом з найбільшим філософом Платоном, якби поклонявся язичницьким богам. На це святий Платон відповів, що мудрість філософа, хоч і велика, але минуща і обмежена, а справжня, вічна і безмежна мудрість полягає в євангельському вченні.

Тоді суддя обіцяв у нагороду за зречення віддати йому за дружину красуню дочку, а у разі відмови погрожував мукою та смертю. Святий Платон відповів, що обирає смерть тимчасову заради вічного життя. Терпіння правителя зникло, і він наказав нещадно бити мученика, а потім відправити до в’язниці.

Коли святого Платона вели до в‘язниці, він звернувся до народу, що зібрався біля храму, закликаючи всіх не відступати від християнської віри. Через сім днів мученика Платона знову привели на суд Агрипіна до храму Зевса, де вже були заготовлені знаряддя тортур: котли з кип‘ятком, розпечене залізо, гострі гаки. Суддя запропонував мученикові вибір: принести жертву богам чи випробувати собі дію цих знарядь. Святий знову твердо відмовився вклонитися ідолам, і після катувань його кинули до в’язниці і тримали там без їжі та води 18 днів. Але бачачи, що це не похитнуло мученика, йому запропонували за життя і свободу лише вимовити ” великий бог Аполлон ” . “Не хочу згрішити і словом”, – відповів мученик. За наказом Агрипіна святого мученика Платона обезголовили († 302 або 306).

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.