6 ГРУДНЯ -СВЯТИТЕЛЯ АМФІЛОХІЯ ІНОКІЙСЬКОГО

Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський, народився в Кесарії Каппадокійській, у місті, що дав світові найбільших отців та вчителів Православної Церкви. Двоюрідний брат святого Григорія Богослова, близький друг святого Василя Великого, їхній учень, послідовник і однодумець, святий Амфілохій багато попрацював на Христовій ниві.

До того, як Господь покликав його до святительського служіння, він близько сорока років жив у пустелі, суворим аскетом. 372 року помер Іконійський єпископ. Ангели Господні тричі були у видіннях святого Амфілохія, закликаючи його йти в Іконію на святительський подвиг. Істинність цих видінь була підтверджена тим, що Ангел з’явився втретє, разом зі святим співав пісню Ангела: “Свят, Свят, Свят Господь Саваоф”. Небесний посланець повів святого до найближчого храму, де собор Ангелів висвятив Амфілохія на єпископа.

Святитель, повертаючись у свою келію, зустрів сімох єпископів, які розшукували його, за наказом Божим, щоб поставити архіпастирем Іконії.

Святитель Амфілохій розповів їм, що вже висвячений Ангелами.

Багато років пас святитель Амфілохій довірену йому Господом Іконійську паству. Молитва праведника була настільки сміливою, що він міг вимагати у Господа зцілення душевних і тілесних недуг своїх та віруючих, котрі були з ним. Мудрий архіпастир, який володів даром письменника і проповідника, невпинно вчив паству побожності.

Суворо православний богослов нещадно викривав єресі аріан та євноміан. Він брав участь у діяннях Другого Вселенського Собору (381) та очолював боротьбу проти єресі Македонія. Збереглися послання та слова святителя Амфілохія, в яких досконала форма викладу поєднується з глибоким апологетичним та догматичним змістом. У 394 році святий єпископ Іконійський Амфілохій відійшов до Господа.

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556