14 ГРУДНЯ -ПРОРОКА НАУМА

Святий пророк Наум, один із дванадцяти, так званих, малих пророків, походив із Галілеї, із селища Елкоша. Місія пророка розпочалася в період 727 та 698 років до нашої ери, в той час коли державою керував цар Єзекія. Про інші обставини життя пророка нічого невідомо. За переказами, він помер на 45-му році життя та був похований на своїй батьківшині.

Пророцтва Наума  стосувалося  насамперед Асирійського царства. Так, в книзі пророка Наума містилася картина релігійно-морального, політичного становища ізраїльського народу, а також розповідається асирійська історія. На той час Ніневія стала столицею могутньої держави – Асирійська імперія, але була знищена через причин безвір‘я.

Головним змістом книги Наума є пророцтво про падіння і смерть Ніневії, передбачення лих, які праведний Господь наведе на це місто, і найживіше зображення остаточного і досконалого руйнування цього великого і потужно укріпленого міста. Пророк Наум передбачає руйнування Ніневії, як покарання за її беззаконня і особливо за руйнування Ізраїльського царства і за хулу Сеннахіріма на Єгову. Таким чином, Наум повторює те грізне пророцтво, яке було висловлено на Ніневію пророком Іоною; пророцтво Іони про смерть Ніневії (Іон. 2:2) не було скасовано, але лише відстрочено. Ніневітяни, покаявшись на короткий час після проповіді пророка Іони, бачачи, що на них не збулося його пророцтво, знову звернулися до колишніх своїх злих діл; цим вони прогнівали Бога і образили Його довготерпіння.

Приводом до пророцтва послужило таке: коли військо Сеннахірима було чудесним чином винищено під стінами Єрусалиму, і Сеннахірим з погрозою пішов, євреї, хоч і раді були цьому визволенню, але боялися, що Сеннахірим, розгніваний більшою невдачею, знову з’явиться, як погрожував, під стінами Єрусалиму. Щоб заспокоїти та підбадьорити народ єврейський, пророк Наум і виступив зі своєю промовою, в якій передбачив уже остаточну смерть Ніневії, яка буде зруйнована сильним розливом вод, а скарби міста будуть пограбовані та винищені вогнем.

Вся книга пророка Наума являє собою один послідовний виклад грізного визначення Божого про смерть Ніневії за те, що вона намірилась зробити зло проти Єгови, а Юдейському царству пророкується звільнення від ярма Асирії. Потім слідує опис облоги і саме руйнування Ніневії і, нарешті, пояснюється, що Ніневія цілком заслужила таку долю своїм ідолопоклонством, особливо своєю розпустою і чарами, через які вона поневолювала народи. Тому ніякі засоби захисту не врятують її, і всі народи будуть радіти, що позбулися такого жорстокого утиску.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.