18 ГРУДНЯ -САВИ ОСВЯЧЕНОГО

Преподобний Сава, засновник одного з найбільших монастирів у Палестині, народився у 439 році в селі Муталаска поблизу Кесарії Кападокійської.

Преподобний Сава Освячений народився у V столітті, у Каппадокії у благочестивій християнській родині Іоанна та Софії. Його батько був воєначальником. Виїхавши у справах служби до Олександрії, він узяв із собою дружину, а п’ятирічного сина залишив під опікою дядька.

Коли хлопчику йшов восьмий рік, він вступив до монастиря святої Флавіани, що знаходився поблизу. Обдарована дитина незабаром навчилася читати і добре вивчила Святе Письмо. Даремно батьки вмовляли святого Саву повернутися у світ і одружитися, він обрав інший шлях.

У 17 років він прийняв чернечий постриг і так досяг успіху в пості та молитвах, за що був удостоєний дару чудотворень. Провівши десять років у обителі Флавіани, преподобний вирушив до Єрусалиму, а звідти до обителі преподобного Євфимія Великого. Але преподобний Євфимій направив святого Саву до авви Феоктиста, настоятеля прилеглого монастиря зі суворим уставом.

У тій обителі пробув преподобний Сава послушником до 30-річного віку. Після смерті старця Феоктиста, його наступник благословив преподобного Саву зачинитися в печері. Святий Сава трудився в печері протягом 5 років.

Преподобний Євфимій уважно стежив за життям юного ченця і, бачачи, як він духовно зріс, став брати його з собою в пустелю Рув біля Мертвого моря. Вони виходили 14 січня і перебували там до Тижня Ваїй.

Коли преподобний Євфимій відійшов до Господа, святий Сава пішов із Лаври і оселився в печері біля обителі преподобного Ґерасима Йорданського. Через кілька років до преподобного Сави почали збиратися учні – всі, хто хотів чернечого життя. Так з’явилася Велика Лавра. За вказівкою згори – через вогняний стовп – ченці влаштували у печері церкву.

Преподобний Сава заснував ще кілька обителів. Багато чудес були явлені за молитвами преподобного Сави: серед Лаври забило джерело, під час посухи пролився рясний дощ, відбувалися зцілення хворих і біснуватих.

Преподобний Сава написав перший статут церковних служб, так званий Єрусалимський, прийнятий усіма Палестинськими монастирями. Святий мирно переставився до Бога у 532 році.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.