У МІЗОЧІ ЗНАЙШЛИ ІКОНУ МУЧЕНИКА МІНИ, ЯКА ПРОСТОЯЛА БАГАТО ЧАСУ БІЛЯ ЗРУЙНОВАНОЇ ХАТИ

У селищі Мізоч на розвалинах старої хати жінка знайшла ікону мученика Міни, яка багато часу простояла під вітром та морозом і залишилаь майже неушкодженою. Ікону вставили у нову раму та незабаром до неї можна буде помолитись у храмах Мізоча і Уїздців. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

«У нас в селі 6-7 років тому померла одна старенька бабця. Поховала її племінниця, а стару хату, в якій жила бабця, племінниця розібрала. Залишилась лише невеличка частина стіни, біля якої і стояла ікона, вочевидь всі ці роки, під дощами та снігами. Про неї 15 грудня розповів мені мій племінник. Мовляв, бачив, що там вже давно стоїть ікона на розваленій хаті. Бачили її також і сусіди, але не звертали уваги. Я пішла та забрала ікону додому. Вдома я її розібрала, так як рамка згнила, а саму ікону висушила. Тоді я змогла прочитати, що це ікона святого мученика Міни”, – розповідає Ірина, прихожанка Різдва – Богородичної парафії УПЦ селища Мізоч.

Жінка розповідає, що далі відкрила календар з чоловічими іменами та знайшла аж вісьмох святих з іменем Міна. Тоді зателефонувала до знайомого священника отця Віктора, і була здивована, що на іконі зображений мученик Міна Олександрійський, день пам’яті якого випадає 23 грудня.

“Виходить, що ікона знайшлася за декілька днів до дня святкування його пам’яті. Батюшка попросив в мене цю ікону, обладнав гарною рамкою і відвіз у свій храм – село Уїздці, де вже цієї п‘ятниці буде відслужена служба святому. Після служби ікону отець Віктор віддасть мені. Він каже, що ікону мені послав сам Господь і вона має бути в мене”, – зазначає пані Ірина.

  Святий мученик Міна був військовим, твердо сповідував віру в Христа, за що був обезголовлений правителем Піром, на іконі зображується з мечем. Також святий був хорошим проповідником і привів до Христа багато язичників. Православні моляться до нього в дуже складних життєвих ситуаціях та особливо при хворобах зору. 

“Коли я прочитала життя святого, тільки уявіть яке було моє здивування, я плакала… Ви знаєте, моя молодша донька вже багато років лікує очі, має великі проблеми із зором. А влітку цього року в неї діагностували невиліковну хворобу очей – дистрофія Штаргардта. Хвороба дуже важка і невиліковна. Чогось впевнена, що таким чином Господь вказав мені до кого молитися про зцілення моєї доньки. І вірю, що вона отримає зцілення, і саме по молитвах мученика Міни, вірте і ви!» – підсумовує вірянка.

23 грудня, в день пам’яті святого мученика Міни, у Троїцькому храмі села Уїздці відбудеться святкове богослужіння, тоді можна буде помолитись до знайденої ікони. А у різдвяні свята ікона святого мученика Міни буде знаходитися в Різдво – Богородичному храмі селища Мізоч.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.