22 ГРУДНЯ -ЗАЧАТТЯ ПРАВЕДНОЮ АННОЮ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Свята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою дочкою священника Матфана з Віфлеєма, який походив з коліна Левіїного. Вона вийшла заміж за святого Іоакима, який був родом з Галлії. 

Довго свята Анна була безплідною, але після 20 років, за полум’яними молитвам святого подружжя, Ангел Господній звістив їм про Зачаття Дочки, Яку благословлятиме весь рід людський. Зачаття святої Анни відбулося в Єрусалимі, де і народилася Пресвята Діва Марія. 

Більшість ікон, присвячених Зачаттю святою Анною, зображують Пресвяту Діву, Яка топче ногами змія. Внизу ікони, по боках її, святі Іоаким та Анна зображуються зазвичай із молитовно піднятими доверху руками.

Очі їх  також спрямовані вгору і споглядають Божу Матір, Яка ніби парить у повітрі з розпростертими долонями. Під Її стопами зображено кулю, обвиту змієм, що означає диявола, який в особі занепалих прабатьків прагне підкорити своїй владі весь всесвіт. 

Існують також ікони, на яких свята Анна тримає на лівій руці Пресвяту Діву в дитячому віці. На обличчі святої Анни зображено особливе благоговіння. 

Здавна це свято особливо шанували вагітні жінки.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.