23 ГРУДНЯ -МУЧЕНИКІВ МІНИ, ЄРМОГЕНА, ЕВГРАФА

Святі мученики Міна, Єрмоген та Евграф постраждали за віру в Христа за імператора Максиміна (305–313).

Святий Міна був посланий імператором з Афін до Олександрії для придушення смут, що виникли між християнами та язичниками. Маючи дар красномовства, Міна відкрито став проповідувати християнську віру і звернув до Христа багатьох язичників. Дізнавшись про це, Максимін направив до Олександрії єпарха Єрмогена для суду над святим, а також наказав очистити місто від християн. Єрмоген, хоч і був язичником, але відрізнявся побожністю. Вражений довготерпінням святого Міни під час катувань і його чудовим зціленням після страшних тортур, він сам увірував у Істинного Бога. Тоді Максимін сам прибув до Олександрії. Але ні вражаюча стійкість при катуваннях, яким були піддані святі Міна і Єрмоген, ні чудеса, явлені Богом у ті дні в місті, не пом’якшили імператора, але ще більш запекли його. Імператор власноруч порубав святого Евграфа, а святим мученикам Міні та Єрмогену наказав відрубати голови.

Мощі святих мучеників, кинуті в залізному ящику в морі, були згодом знайдені (17 лютого) і перенесені до Константинополя. Імператор Юстиніан збудував храм в ім’я святого мученика Міни Олександрійського. Святий Йосип Піснописець (пам’ять 4 квітня) склав канон на честь святих мучеників.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.