27 ГРУДНЯ -МУЧЕНИКІВ ФІЛІМОНА,АПОЛОНІЯ, АРІАНА, ФЕОТИХА

Святі мученики Філімон, Аполоній, Аріан і Феотих постраждали за віру в Єгипті, в м. Антино, за часів імператора Діоклітіана (284–305).

Святий Аріан до свого навернення у Христову віру був гонителем християн, у тому числі мучеників Аполонія та Філімона. Спочатку мученик Аполоній, злякавшись майбутніх страждань, упросив музиканта-язичника Філімона переодягтися в його одяг і принести за нього жертву ідолам. Але несподівано святий Філімон сповідав себе перед язичниками християнином.

Святий Аполоній покаявся і також сповідав Христа. Після катувань обидва мученики були страчені. Їхній мучитель Аріан, зціливши своє поранене око прахом, узятим від могили Філімона, покаявся, звернувся до християнської віри і хрестився з усім будинком та охоронцями.

За любов до Христа вони добровільно пішли на муки і загинули. Серед охоронців старшим був мученик Феотих, який згадується разом з іншими святими. Мученики Філімон та Аполоній померли 16 березня 286 р., а мученики Аріан та Феотих – 4 березня 287 року.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.