3 СІЧНЯ – ІУЛІАНІЇ НІКОМІДІЙСЬКОЇ, ДІВА

Мучениця Іуліа́нія, дочка багатих язичників, народилася в місті Нікомідії (у Малій Азії) у 286-му році. У дев’ятирічному віці отець Іуліанії, Африкан, заручив її знатному та багатому юнакові Елевсію, синові придворного вельможі. Через малоліття обох шлюб було відкладено до повноліття. За ці роки Іуліанія дізналася про християнську віру, повірила та хрестилася. Єлевсій же просунувся цивільною службою і став правителем Нікомідії. Коли наблизився час шлюбу, Іуліанія почала розповідати своєму нареченому-язичнику про християнську віру і вмовляти хреститися. Коли Єлевсій відмовився, то Іуліанія відмовилася від шлюбу з ним.

Грубий і неприборканий у гніві Африкан, дізнавшись, що дочка приєдналася до секти християн, що зневажається, і відмовила такому завидному нареченому, сильно розгнівався на неї і почав її бити. Іуліанія ж говорила батькові: “Христа шаную, Христа люблю, і мук за Нього не боюся”.

Тоді Африкан віддав свою дочку на суд самому Єлевсію. Зачарований красою своєї колишньої нареченої, Єлевсій спочатку ласкаво умовляв її відмовитися від Христа і вийти за нього заміж. Потім, бачачи її твердість, почав загрожувати їй різними тортурами. Але ні обіцянки мирських благ, ні страх смерті не могли змусити Іуліанію зректися Христа.

Діву жорстоко били, після чого кинули до в’язниці. Тут на Іуліанію чекало нове випробування: диявол з’явився їй у вигляді світлого ангела і став переконувати її виявити розсудливість та піти на компроміс. Здогадавшись про те, що з нею говорить ворог роду людського, Іуліанія помолилася Богові- диявол із соромом зник.

Бачачи твердість Христової мучениці і чудеса, що відбувалися під час її тортур, багато жителів Нікомідії увірували в Христа. Усіх їх обезголовили. Після цього стратили і святу Іуліанію, якій виповнилося 18 років. Це сталося 304-го року.

Мучениця Іуліанія вважається покровителькою цноти та чистоти. Частинки її мощей зберігаються у багатьох храмах.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.