РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА РІВНЕНСЬКОГО ТА ОСТРОЗЬКОГО ПИМЕНА

Возлюблені в Господі всечесне духовенство,  ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада Церкви Христової! 

«Таїнство дивне бачу і незбагненне: небо – вертеп, престол херувимський – Діву, ясла – вмістилище, де возліг Невмістимий – Христос Бог, Якого оспівуючи величаємо».

Нині торжествує земля, зустрічаючи Різдво Христове, прославляючи і величаючи Богонемовля Христа, і з радістю бачить у цій священній події премудрість, любов і благовоління Отця Небесного до роду людського. Господь наш Ісус Христос прийшов на землю спасти рід людський. Він, Єдинородний Син Божий, зумів прийняти і понести всі наші гріхи, щоб викупити їх Хрестом Своїм. 

За словами пророка Ісаї, на Ісусі Христі спочивають «Дух Божий, Дух премудрості й розуму, Дух правди й сили, Дух пізнання і благочестя» (Іс.11, 2). Як прийшов час, Господь Вседержитель тілом ліг у ясла для худоби. Пелени, вертеп – ознаки земної убогості, але разом з тим і зразки божественного смирення. Вертеп, у якому Діва народжує Творця, стає вищим від раю. Бог приходить до нас, долаючи утворену людським гріхом прірву. Приходить тихо, без величі та слави, без супроводу пишної свити, без прямих трансляцій на весь світ, як це модно зараз. Він прийшов як немічне немовля. І ось ми вже чуємо прекрасний спів: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» Це ангельське благовістя пробуджує у наших душах почуття радості та глибокої вдячності Богові за Спасителя. Христос знищив гріх і смерть в людській природі. Ось для чого Бог став людиною. Він став одним із нас, щоб грішника зробити святим, щоб смертного зробити безсмертним. 

Славлячи Новонародженого Христа, припадімо ж разом із простими пастушками та мудрими волхвами до Його ясел. Будемо славити Його втілення та радіти спасінню, що прийшло для кожного із нас! Просімо, щоб Христовим миром сповнилось наше життя! Рік, який відійшов у вічність Божого буття і в який Господь дозволив нам жити, був складним та жорстоким. Ворог роду людського розвязав війну та спонукав підняти меч на мирну країну – Україну. Ми відчули, що таке російська збройна агресія, смерть, ми тепер знаємо ціну життя і бачимо, до чого призводить гординя, ненаситність, бажання заволодіти тим, що тобі не належить. 

Вірні УПЦ, як ніхто, прожили цей рік у болю, адже, окрім російського ворога, зіткнулись із внутрішніми ворогами, які розпочали спочатку інформаційну кампанію по знищенню церкви, а тепер хочуть перенести її і в площину тотального руйнування. Індикатор правди завжди має бути, і саме ми ним станемо – сіллю землі, про яку казав Христос. Це наше призначення! Звертаючись до вас, усіх вірних, виважених, стійких, непохитних, непереможних християн, прошу: тримайтеся правди, віри, здобувайте радість навіть там, де її немає, бо наша радість – це Христос. 

Просимо у Бога, щоб наступний рік став роком благості Божої, чуда, яке Господь дасть всім, хто вірить, хто ревно сповідує його заповіді. З трепетом підходьмо до печери Богонемовляти Христа, щоб смиренно попросити у нього миру, виголосити сердечні прохання, щоб відбулася перемога добра над злом. Нехай зміцнить Господь кожного, хто допомагає стражденним, нехай просвітить розум тих, хто має владу, щоб змусити замовкнути зброю і негайно покласти край цій війні, нехай перестане плакати серце кожної матері, яка чекає сина з війни. Обіймімо молитвою поранених, полонених, щоб вони відчули підтримку та любов всього народу, схилімо голови в молитві за вбитих воїнів, нехай Милосердний Господь прийме їх у своїх обителях. 

Сердечно вітаючи всіх з Різдвом Христовим і Новоліттям, прикликаю на вас Боже благословення, бажаю вам, щоб Бог миру освятив вас у всій повноті. І ваш дух, і душа, і тіло у всій цілості нехай збережеться непорочно до пришестя Господа нашого Ісуса Христа! (1 Фес. 5: 23).  

Христос рождається — славімо Його!

Смиренний Пимен,

з ласки Божої архієпископ Рівненський та Острозький

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.