ХРЕЩЕНСЬКА ВОДА : ВИГАДКИ ТА ПРАВДА

Щороку з наближенням свята Водохреща Господнього у багатьох, здебільшого невоцерковлених людей, виникає багато питань, щодо властивостей цілющої води. Окрім того, стрімкий розвиток спілкування у соціальних мережах спонукає людей самотужки вигадувати собі різні способи, які начебто за допомогою освяченої на Водохреща води, позбавляють гріхів. Вигадки та правда про Богоявленську воду у цьому матеріалі.

  • Вода освячена на Богоявлення називається Великою Агіасмою! Тобто Велика Святиня! Вона має особливі духовні властивості. Її  біохімічний склад не змінюється, вона не псується роками! В Древній Церкві люди, які в силу гріховного життя відлучалися на певний період від Церкви, мали право замість Причастя пити тільки Богоявленську воду і вживати в їжу Пасхальний Артос. Тобто ці святині були настільки великими, що стали аналогом Таїнства Причастя!
  • У IV столітті святитель Іоанн Златоуст писав, що Богоявленську воду брали вночі з джерел і таку воду вважали святою.
  • Богоявленська і водохресна вода – це одне і теж.  Немає різниці, коли взяти воду – на освяченні 18 січня або 19 січня.  Чин освячення води один. Воду стали освячувати у Надвечір‘я Богоявлення через велику кількість бажаючих набрати освяченої води.
  • Хрещенська вода – це святиня . Щоб вона справді допомагала, її важливо використовувати та зберігати дбайливо. Її тримають удома в чистому місці – краще біля ікони. Не потрібно ставити її разом із продуктами, алкоголем та бакалією. Також воду не потрібно тримати у холодильнику. Свячена вода зазвичай не псується.
  • Водохресні купання – це народна традиція, що не приписана Правилами та Уставом Церкви.  Кожна людина самотужки вирішує чи потрібно їй занурюватись в крижану ополонку. Цю традицію можна вважати благочестивою, якщо купання проходить з молитвою.
  • Занурення – це не таїнство і не обряд, це звичай! Немає нічого сакрального в самому зануренні.  Це символ оновлення, щоб після цього намагатися вести життя так, як заповідав Іісус Христос.
  • Купання на Водохреща не прощає гріхи і не повторює Таїнство Хрещення!  Купання – це народна традиція, а не Таїнство.
Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.