У ДЕНЬ СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЬОГО АРХІЄРЕЙ ОЧОЛИВ БОГОСЛУЖІННЯ У ВОСКРЕСЕНСЬКОМУ СОБОРІ РІВНОГО

Владика Пимен освятив воду та стрітенські свічки. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

15 лютого 2023 року, у день Стрітення Господнього, архієпископ Рівненський та Острозький Пимен очолив Божественну літургію у Воскресенському кафедральному соборі Рівного. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору. За богослужінням молилась велика кількість вірян.

Традиційно з проповіддю до присутніх владика Пимен звернувся після прочитання Євангелія. Розповів про історію свята, про важливість події, яка відбулася перед дверима Єрусалимського храму.

“Стрітення старця-праведника і Богонемовляти Христа – це не просто зустріч двох Завітів. Ця зустріч являє собою виконання Старого Завіту в явленні Того, Чия Любов лягла в основу Заповіту Нового. Так зустріч з Христом пережив не тільки Симеон, – зазначив архієрей. – Для більшості з нас, віруючих, церковних людей, власна зустріч з Богом, так би мовити, приватне стрітення, стала в житті поворотним етапом. З воцерковленням змінилися спосіб мислення, система цінностей і пріоритетів, а у деяких – і все життя цілком. Справді християнське життя – це радість зустрічі з Господом, яку ми переживаємо щораз, коли беремо участь в таїнствах, коли приходимо на богослужіння, коли стаємо на домашню молитву, коли беремо в руки Євангеліє”.

Під час літургії були піднесені молитви за досягнення миру в Україні, за українських воїнів, за лікарів, за керівників країни, за нужденних, хворих, немічних, за тих, хто перебуває у полоні чи в темниці, за всіх православних християн.

На завершення святкового богослужіння архієпископ Пимен звершив водосвятний молебень та освятив стрітенські свічки.