ТРИ ТОННИ ХАРЧІВ НАГОТУВАЛИ ВІРЯНИ УПЦ ГВІЗДОВА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ ЗА РІК ВІЙНИ

Минає рік героїчного спротиву загарбникам, яких стримують наші земні ангели-захисники – ЗСУ. У силу своїх можливостей намагається їм допомогти релігійна громада УПЦ с.Гвіздів. За рік війни віряни Іллінської парафії наготували та передали понад 3 тонни різної харчової продукції для українських захисників. Нещодавно військовслужбовці 14 окремої механізованої бригади імені княза Романа Великого привезли настотелю церкви та прихожанам подячні грамоти. Як трудяться віряни УПЦ, задля досягнення миру в Україні, – у матеріалі.

Життя християнина – це суцільна проповідь, не словами, а справами своїми. Так говорить апостол Яків у своєму посланні. «Так і віра, якщо не має діл, – мертва» (посл. Як. 2:17). Ось під таким гаслом трудиться громада Свято-Іллінського храму с.Гвіздів, проявляючи свою віру в Бога та ЗСУ, щирою молитвою за Богослужінням та відданою працею, готуючи смачні та ситні харчі, які спільними зусиллями доправляють до наших захисників та мирного населення, якому завдала школи російська орда.

«Ми знаємо, що ділитися треба з ближніми, хто потребує допомоги. Так заповідує Господь, бо всі ми діти Божі: «Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! (Іоан. 13, 34) По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою (35). Ми ж такими справами проявляємо свою віру і любов», – говорить настоятель Свято-Іллінського храму отець Тарасій ТРОФИМЧУК.

У церковній трапезній згуртувалися жіночки з люблячими серцями та невтомними руками. Майже рік вони трудяться во Славу Божу і підтримку захисників та постраждалих від російської навали. Дівчата готують вареники, пиріжки, котлети, загалом понад десять найменувань готових до вжитку продукції.

Організаційні моменти покладені на Оксану Анатоліївну Степанюк, яка організовує робочий процес і дає «рознарядку». Загалом трудяться 30 господинь-прихожанок храму. Отець Тарасій не береться когось окремо виділити, адже кожна працює з повною самовіддачею.

За рік часу наготували близько трьох тонн готової продукції. Збираються зазвичай по понеділках, а якщо є потреба – то й частіше.

Спочатку готову продукцію доставляли для ВПО, які проживали у Корецькій водолікарні та Корецькому монастирі, для корецької тероборони. Згодом завдяки волонтерам почали відправляти на передову для українських військових та жителів деокупованих територій.

У перші дні повномасштабного вторгнення передавали допомогу через рівненських волонтерів, які евакуйовували жителів з Дніпра й Запоріжжя. Згодом знайшли спільну мову, об’єднали зусилля у спільній справі з місцевими волонтерами євангельських християн-п’ятидесятників, зокрема Марком ДОЛЖАНСЬКИМ, та Євангельськими християнами-баптистами Василем та Юрієм СЛОБОДЕНЮКОМ із Рівного, які відвозять допомогу тим, хто потребує.

Щоразу релігійна громада намагається долучитися до збору допомоги, яку проводить на базі Корецького центру дитячої та юнацької творчості православна волонтерка Орина ВИТОВЩИК. Звідти автівки з допомогою завдяки волонтерам поїхали на Чернігівщину, Миколаївщину, у Лиман, Бахмут. Велика подяка за сумлінну працю з доставки продуктів на передову волонтерській групі «Зграя», водію Олексію.

Також прихожани храму «Новою поштою» відправляли допомогу на Запоріжжя безпосередньо військовим-односельцям. Нещодавно долучилися до збору допомоги, яку у Бахмут відправила Корецька міська рада.

Велику подяку релігійна громада висловлює місцевим підприємцям (і не тільки місцевим), які по першому проханню долучаються та радо допомагають, надають продукти і все необхідне для приготування. За словами отця Тарасія, легше назвати тих, хто не допомагає, ніж тих, хто допомагає. Вдячні Василю та Ірині ГАЛУШКО, які теж не стоять осторонь та надають необхідні продукти.

Не можливо оминути і прихожанок, які трудяться окремо. Так, хористка храму, активна учасниця добрих справ Ірина РОМАНЮК теж несе волонтерський послух та готує страви вдома, які передає для захисників.

Також восени релігійна громада долучалася до збору допомоги для жителів Миколаївщини, зібравши близько чотирьох тонн овочів та консервації. Крім того, долучалися до зборів коштів на придбання необхідного військового спорядження, автомобілів для наших захисників, на що виділили понад 100 тис. грн.

Тож хай Господь віддячить сторицею усім, хто не покладаючи рук трудиться для нашої спільної мети – перемоги й миру. Низький уклін вам та Божої помочі в усіх добрих справах! Тільки разом, спільними зусиллями та з Божою допомогою захистимо нашу країну.

«Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх! Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі» (Мат. 7:20:21)

Нагадаємо, що за підтримку та неоціненну допомогу військовослужбовцям 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого в цей вкрай важкий час для України подяками від військових були нагороджені настоятель Свято-Іллінського храму с.Гвіздова протоієрей Тарасій ТРОФИМЧУК та гвіздівські волонтери.

Поділитися:

Читайте також

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.