29 БЕРЕЗНЯ -МУЧЕНИКА САВІНА ЄРМОПОЛЬСЬКОГО

Місто Гермополь, в Єгипті, було вітчизною святого мученика Савіна, який був славним чоловіком у всій країні тій і начальником у місті своєму. Через гоніння, спрямовані на християн за царювання Діоклетіана, коли багато християн були мученими і вбитими, святий Савін залишив свій дім, владу, багатства, всіх рідних і таємно пішов з міста Гермополя, ховаючись в одному віддаленому селищі разом з іншими християнами.

Оселившись у невеликому будинку, він проводив у пості та молитвах усі дні та ночі.
Служителі ж ідолів дуже ревно шукали Савина, князя Гермопольського, щоб завдати йому мук, але ніде не знаходили його, про що сильно журилися. Один жебрак, що приходив по милостиню до блаженного Савіна, і отримував з рук його їжу та все потрібне, взявши приклад з Юди зрадника, прийшов до язичників і сказав:

– Що дасте мені, щоб я показав вам того, кого ви шукаєте, – Савіна?

Вони дали йому дві златниці. Потім пішли за ним, дійшли до того будинку, де жив святий, оточили його і постукали у двері. У цей час зі святим Савином було шість християн. Подумавши, що це прийшов хтось із братів, вони відчинили двері будинку.
Тоді язичники швидко увійшли до хати, взяли всіх та зв’язали. Святого ж Савіна пов’язали особливо міцно, – двома важкими ланцюгами, а потім привели його на суд до ігемону тієї країни, іменем Аріану.
Святий Савін був довгий час на допиті, потім на на суді і багато разів примушували його принести жертви ідолам. Але він не відкинувся від Христа. Внаслідок цього він був мученим ще більш жорстоко, був терзаний гострим залізом, палений вогнем.

Нарешті святого втопили у річці.
Таким чином святий закінчив свій подвиг і відійшов до Христа, щоб прийняти від Нього вінець перемоги.

Разом із ним були мучені інші шість християн, узяті з ним; і вони нагороджені були від Господа на небі однаковою із Савином славою.

Святитель Дмитрій Ростовський

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.