3 КВІТНЯ -ПРЕПОДОБНОГО ЯКОВА, ЄПИСКОПА КАТАНСЬКОГО

Повного життя преподобного Якова не дійшло до наших часів. Достеменно відомо, що з юних літ Яков полюбив полюбив посницьке життя, став монахом й смиряв плоть свою, постом та молитвою. Читав з насолодою Божественні книги і Господь відкрив йому їх премудрості.

Очистивши розум свій спершу молитвою, довго подвизався як монах, згодом його ревну віру та проповідь помітили і тоді Яков єпископського сану сподобився.

У роки ж іконоборців (місяцеслов розповідає, що за царювання Копроніма примушували його відмовитися від поклоніння чесним іконам, але він не покорився). Багато напастей довелося притерпіти святому: вигнення з кафедри, гоніння, голод і спрагу, хвороби. У поневірянні, в лютому томлінні блаженну свою душу Яков передав у руки Бога, задля якого до смерті подвизався і від якого прийняв Царство Небесне, навіки радіючи.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.