4 КВІТНЯ -СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА ВАСИЛІЯ АНКІРСЬКОГО

Священномученик Василь був пресвітером в Анкірі Галатійській. Під час поширення аріанської єресі він закликав свою паству твердо триматися Православ’я. За це святий Василь був позбавлений сану священника місцевим аріанським собором, але на Палестинському Соборі 230 єпископів він був відновлений у сані пресвітера. Святий Василь відкрито продовжував свою проповідь, викриваючи аріан, за що став жертвою переслідувань і зазнав катування як людина, нібито небезпечна для держави.

Для ізоляції святого Василя від православних людей до нього було приставлено двох відступників – Єлпідій і Пегасій. Однак святий залишився непохитним у вірі, спілкувався з людьми і за це знову зазнав мук. Коли ж до міста Анкіру прибув імператор Юліан Відступник (361-363), святий Василь на суді перед ним мужньо сповідав Христа, а імператора викрив за відступництво. Юліан наказав вирізати ремені зі шкіри на спині святого. Однак святий пресвітер Василь безстрашно переніс це страшне знущання..

Коли ж святого стали палити і колоти розпеченими лозинами в плечі і живіт, він у муках впав на землю і голосно молився: “Світло мій, Христе! Надія моя, Ісусе! те, що Ти вирвав мою душу з пекла і зберіг у мені Ім’я Своє чистим!.. Нехай переможцем закінчу я своє життя і успадкую вічний спокій за обіцянкою, даною батькам моїм від Тебе, Великого Ісуса Христа, Господа нашого! Тепер же прийми душу мою, що незмінно перебуває в цьому сповіданні: Ти Милосердний і велике Твоє Милосердя, Той, Хто живе і перебуває на віки віків, амінь”.

Здійснивши таку молитву, весь сколотий розпеченими лозинами, святий немов заснув солодким сном, віддавши душу свою в руки Божі. Священномученик Василь помер 29 червня 362 року. Пам’ять його через вшанування свята святих апостолів Петра та Павла було перенесено на 22 березня.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.