ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА ПИМЕНА

Возлюблені у Христі пастирі, ченці та черниці, усі вірні нашої єпархії! 

    Знову розливається над землею пасхальний благовіст, храми наповнені людьми, котрі у великій радості вітають один одного радісними і святими словами: «Христос воскрес!»! 

    Апостол Павло вчить, що у воскресіння Христове потрібно вірувати, щоб спастися: 

«Якщо вустами твоїми будеш сповідувати Іісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся…» (Рим. 10, 9). 

     Христове воскресіння – це подія, яка виходить далеко поза межі людського розуміння. Христос воскресає, аби  подати людині свободу. Бо не можливо, щоб людина самостійно могла звільнитися від кайданів гріха, смерті, диявола. Це подія, якою Бог звільняє людину від поневолення і дарує їй надію на нове життя. Це подія, яка додає нам, християнам, сили й наснаги під час земної мандрівки.  

     У наш час, коли в Україні триває війна, воскреслий Христос подає надію всім, він сповнює нас упевненістю в тому, що Його мир прийде на нашу землю. Адже нині життя торжествує над смертю, любов сильніша за ненависть, добро перемагає зло. Свято Воскресіння Христового – це свято перемоги істини над брехнею, справедливості над несправедливістю, добра над злом. 

     «Христос постав із мертвих – встаньте з Ним і ви, – закликає нас усіх святитель Григорій Богослов. – Христос у славі Своїй – піднесіться і ви до Його слави, Христос із гробу – звільняйтеся і ви від кайданів гріха!». Відчиняються ворота пекла, винищується смерть, перероджується ветхий Адам, звершується: «Хто у Христі – той нове створіння»  (2 Кор. 5, 17). 

     Пасхальна радість, радість Воскресіння повинна бути в душі християнина завжди, але зберегти її може тільки чисте й непорочне серце. Духовна радість досягається ціною духовного зростання. І шлях, яким вела нас Свята Церква до світлого свята Пасхи, є образом того, як досягти цієї цілі. Радість Воскресіння Христового – завершення і наслідок періоду Великого посту, коли кожен спраглий зумів свою душу напоїти живильною водою, зумів подолати немочі, пристрасті, стати міцнішим у боротьбі зі злом.  

     У світі сьогодні наростають негаразди та розбіжності, бо він вступив в епоху агресивних змін: підміна понять, цінностей, винищення духовності, маніпуляції суспільною думкою – це все призводить до боротьби, до приниження і порушення всіх законів життя. Православні українці вперше з часів незалежності зіткнулися з ганебним явищем заборони Церкви, позбавлення святинь.  

     Але ми маємо велику втіху й міцну основу нашої надії. Бо християни мають унікальну можливість оцінювати все, що відбувається, з точки зору вічності й у світлі тієї великої великодньої перемоги, яку здобув Син Божий та Син Людський над злом та смертю.  

     «Оце Я покладаю каменя в основу на Сіоні, каменя ви́пробуваного, нарі́жного, дорогого, міцно закла́деного. Хто вірує в нього, не посоромиться” (Іс.28:16) 

     Спілкування з Богом, виконання Його заповідей – ось дороговказ у непростому сучасному світі. Наслідуючи це, ми збережемо наше серце відкритим для благодаті, а наші духовні очі будуть ясно бачити промисел Божий і знаходити правильний шлях.  При цьому, безперечно, матимемо тверду надію на всесильну допомогу від Господа.  

     «А надія не осоромлює, тому що любов Божа вилилася в наші серця Духом Святим, даним нам» (Рим. 5,5). 

     Вітаю вас, дорогі, зі святом Світлого Великодня! Молитовно бажаю, щоб наші серця виконували пасхальну радість і вона освячувала всі наші думки та вчинки. Понесімо благу звістку про Христа воскреслого нашим братам і сестрам, ближнім і далеким, особливо тим, що перебувають у скорботі та хворобі, щоб кожен торкнувся тієї радості, яку Господь дарував нам Своїм Воскресінням.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

смиренний Пимен

з ласки Божої архієпископ Рівненський та Острозький

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.