НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ АРТЕМ ДМИТРУК ЗВЕРНУВСЯ ДО МВС З ПРИВОДУ ПОДІЙ НАВКОЛО КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ

Член профільного комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Артем Дмитрук направив депутатське звернення до міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка щодо подій навколо Києво-Печерської лаври, «які почали відбуватися в березні 2023 року і продовжують відбуватися по сьогоднішній день у м. Києві за сприяння чиновників Міністерства культури та інформаційної політики». Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ, посилаючись на  telegram-канал нардепа.

Нардеп вважає, що відбувається спроба захоплення Лаври: «саме зараз, на тлі нещодавно виниклих релігійних конфліктів внаслідок систематичних порушень конституційних прав громадян України – віруючих УПЦ та внаслідок незаконних організованих рейдерських атак, протиправних захоплень храмів та церков УПЦ на всій території України».

Пан Дмитрук наголошує, «що вищезгадані захоплення храмів завжди вчиняються групою осіб, які взагалі не є прихожанами УПЦ, і мають системний характер. Це означає, що зазначені правопорушення є не випадковими подіями, а складовою частиною більш широкого явища, що відбувається в Україні».

«Подібні протиправні дії мають дуже серйозні негативні та тяжкі наслідки як для громади, так і для держави загалом. Зокрема, це може спричинити подальші конфлікти та протистояння між різними релігійними групами та масові порушення громадського порядку», – пише нардеп у зверненні.

Він звертає увагу глави МВС, що «вказані протиправні дії мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1-3 ст. 161 КК України “Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті”».

Нардеп закликав: «усунути порушення чинного законодавства, дати належну оцінку та відповідну правову кваліфікацію незаконним діям усіх осіб, причетних до зазначеного кримінального правопорушення та вирішити питання притягнення винних осіб до встановленої законодавством відповідальності».

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.