3 ТРАВНЯ – ПРЕПОДОБНОЇ СЕРАФИМИ КОРЕЦЬКОЇ

Відомості про життя Серафими Корецької можна знайти в багатьох історичних книгах. Відомо, що майбутня настоятелька Корецького монастиря народилася в знатній родині князів Корецьких. У той час обитель, яку заснував у 1069 році ігумен Києво-Печерського монастиря Варлаам, часто потерпала від руйнівних нападів. Монастир неодноразово спалювали татари: спочатку воїни хана Батия, а в XV столітті – хана Менглі-Гірея.

Згідно з історичними джерелами, саме князі Корецькі почали відновлювати обитель, в якій першою ігуменею стала друга дочка Акіма Корецького та Анни Ходкевич – Софія, після постригу – Серафима.

Це був 1579 рік. Прийняття Брестської унії, гоніння на православних… Тих, хто не хотів ставати уніатом, вбивали. Представників знаті вивозили до Варшави, де піддавали тортурам і вимагали зректися ввіри. Православні храми знищували, спалювали, здавали в оренду під мечеті, шинки.

Корецький жіночий монастир – єдина обитель, яка так і залишилася православним центром і куди звідусіль стікалися люди, які зберегли віру своїх предків. Князі ж Корецькі прийняли умови Речі Посполитої і стали уніатами. 

Ігуменя Серафима забрала ікону «Споручниця грішних» і плащаницю Богородиці, яку князь Іван виніс зі своєї молитовної кімнати, і хресним ходом віднесла до Корецького монастиря. За переказами, матінка сильно плакала і просила брата одуматися, оскільки передчувала лихо. Так і сталося: брат виявився приречений на бездітність і рід князів Корецьких припинив своє існування.

За час свого керування монастирем ігуменя Серафима повністю відновила обитель, заснувала притулок для дівчаток-сиріт, відновила роботу майстерень з живопису, позолоти куполів, позолоти по дереву, також запрацювали майстерні з пошиття риз, митр.

У 1620 році матінка Серафима почала будівництво нового великого монастиря, оскільки Свято-Вознесенський не вміщав всіх черниць, які прагнули нести послух в обителі. Головним меценатом і патроном будівництва став митрополит Петро Могила. Так був заснований Свято-Троїцький жіночий монастир, який діє і понині. 

Все своє майно і достаток своєї матері ігуменя Серафима відписала монастирю.

Померла перша настоятелька Свято-Троїцького жіночого монастиря в 1627 році. Обряд поховання звершив митрополит Петро Могила.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.