У ГОРБАКОВІ ПРИХИЛЬНИКИ ПЦУ ХОТІЛИ ЗАХОПИТИ ЦЕРКВУ.ВІРЯНИ УПЦ ВІДСТОЯЛИ СВІЙ ХРАМ.

Прихильники ПЦУ У Горбакові вимагають від вірян УПЦ віддати їм Троїцьку церкву. Храм громада ПЦУ свій має, однак вже кілька місяців провокує конфесійний конфлікт в селі. Чергове протистояння відбулося цієї неділі. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

14 травня 2023 року, у неділю, біля Троїцької церкви села Горбаків Гощанського району відбулося чергове конфесійне протистояння. Прихильники ПЦУ, котрі мають свій храм на території села, прийшли до церкви, яка належить релігійній громаді УПЦ, і вимагала віддати їм від неї ключі.

” У нас є всі документи на храм. Церква пам‘ятка архітектури, охоронний договір теж маємо, – коментує настоятель Троїцького храму протоієрей Михаїл Петров. – Окрім того, зараз церква опечатана, була домовленість, що ніхто у ній не здійснюватиме богослужіння до рішення суду, як бачимо, з прихильниками ПЦУ, усі домовленості марні, вони обманюють і не дотримуються їх”.

Захоплення Троїцької церкви у Горбакові активісти з ПЦУ анонсували у соціальних мережах, ми про це писали на сторінках сайту. Тому рейдери прийшли, як і повідомляли, близько 8 години ранку. Релігійна громада УПЦ здійснювала уставне недільне богослужіння на території храму. Була присутня також поліція діалогу і правоохоронці, котрі стежили за порядком.

Разом з релігійною громадою ПЦУ прийшов і їх священник. Частина прихильників ПЦУ стала на богослужіння з боку храму, інша – пішла конфліктувати і вимагати ключі від отця Михаїла.

” У мене ключів від церкви нема, я їм так і сказав. Дружина захисника України, яка нещодавно провела у вічність чоловіка, хотіла захистити мене, і сказала, що ключі у неї, то їй, бідній, теж дісталося від односельців, – розповідає отець Михаїл.

Активну участь у захоплені церкви УПЦ брав сільський голова Володимир Бойко, який за розповідями очевидців, не приховує своєї позиції, тобто симпатії ПЦУ. Пан голова опечатував церкву, хоча, згідно законодавства, такого права у органів місцевого самоврядування нема.

Після затяжних словесних перепалок, обидві релігійні громади покинули територію Троїцької церкви Поки вірянам УПЦ вдалося відстояти свій храм без бійок.

Нагадуємо, що у релігійної громади ПЦУ на території Горбакова є свій храм. Багато років вони моляться у приміщенні сільського клубу, яке облаштували під церкву. Окрім того, для общини ПЦУ сільська рада виділила земельну ділянку під будівництво релігійної споруду.

Також минулого року житель села Горбаків, представник громади ПЦУ подав позов до суду на Троїцьку парафію УПЦ села Горбаків, на Гощанську РДА і на державного реєстратора, щоб скасувати право власності на церкву, яка за всіма документами належить релігійній громаді Української Православної Церкви. Суд відмовив у задоволенні позову члену громади ПЦУ.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.