Навчальні заклади

Городоцьке  духовне  училище

Адреса училища: вул. Монастирська, 1

с. Городок Рівненського району Рівненської області, 35331.

Тел.: 097-288-37-16

Ректор училища – митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій

Інспектор – ігуменя Михаїла (Заєць)

Городоцьке духовне  училище  було  відкрито, з благословіння правлячого архієрея архієпископа Рівненського і Острозького Іринея (Середнього), у серпні 1991 року  як  курси  регентів-псаломщиків.

Рішенням  Священного  Синоду  Української  Православної  Церкви від 22-го червня 1993 року було ухвалено замість єпархіальних регентських  курсів відкрити при Миколаївському Городоцькому  жіночому  монастирі духовне училище.

Мета Городоцького духовного училища  полягає у підготовці регентів-псаломщиків для церковно-парафіяльного служіння, іконописців та швачок.

Училище забезпечене приміщенням та гуртожитком, розташованими на території Миколаївського  Городоцького жіночого  монастиря.

Училище має відеотехніку (проектор з екраном), аудіомагнітофон, музичні інструменти (фортепіано – 8 шт.), швейну техніку. Вихованці  мають  можливість  користуватися  бібліотекою.

З вересня 2011 року при Городоцькому духовному  училищі, з благословіння ректора  училища архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, відкрито іконописне відділення.

З вересня 2014 року при Городоцькому духовному  училищі, з благословіння митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія, відкрито швейне відділення.

Форма навчання – стаціонар.

2.Регентсько-катехізаторське  училище

при Свято-Троїцькому  Корецькому  ставропігійному

жіночому  монастирі

Адреса і телефони:      34700, Україна,

Рівненська  область,

м. Корець, вул. Київська, 56

тел.: (03651) 218-04; 2-04-55.

Посадовими особами Регентського училища є:

Настоятелька монастиря – ігуменя Рафаїла (Хільчук)

Ректор училища – митр. протоієрей Олександр Опанасюк

Інспектор училища – митр. протоієрей Іосиф Богаченко

Завуч по музичних дисциплінах – Одинець Олександр Олександрович

Секретар Ради училища – протоієрей Роман Шкадь

Старші помічники інспектора – монахиня Єлизавета (Жабчик) та монахиня Димитрія (Чесак).

Згідно  благословіння Його Святішества,  Святішого  Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ  від 19.06.1998 року, на прохання колишньої настоятельки Корецького Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря ігумені Наталії (Ільчук +2009)  була відкрита в якості експерименту Регентська  школа  для  підготовки  регентів-псаломщиків  церковних  хорів  терміном  навчання  три  роки.

31 травня 2001 року ця школа, з благословіння Патріарха Алексія ІІ була реорганізована у Регентсько-катехізаторське училище з правом викладання в церковно-парафіяльних школах.

З благословіння Святішого Патріарха Алексія Другого в 2006 році  при  Корецькому  Регентсько-катехізаторському  училищі  відкрито  відділення  церковного  шиття   і  вишивки.

Духовне  училище  надає  своїм  студентам  професійну, середньо-спеціальну  освіту за  зразком  диригентсько-хорових  і  вокальних  відділень  музучилища.  Воно  готує  кваліфікованих  спеціалістів  в  області   церковного  хорового  співу: регентів,  уставщиків, співаків  церковних  богослужбових  хорів  Православної  Церкви, майстрів з виготовлення церковного одягу.

Загальна  площа  приміщень (аудиторії, трапезної, бібліотеки, актового  залу,  гуртожитку)  складає  660 квадратних метрів.

Училищний   храм  –  церква    Різдва    Іоанна    Предтечі, де монастирським і училищним духовенством  постійно  звершуються  чередні  Богослужіння.

Керівником богослужбової  практики є інспектор духовного закладу  –   протоієрей  Іосиф  Богаченко.

Кількість викладачів в училищі складає 19 осіб, з них: з вищою богословською освітою і вченим ступенем кандидата богослов’я – 2 священнослужителі, з академічною освітою – 1 священнослужитель і семінарською – також 1 священнослужитель.  З вищою світською освітою – 12 осіб, з них: з консерваторською освітою – 2, із закінченням музичної академії – 1, з університетською освітою – 5 осіб, 4-ро закінчили музичний факультет педінституту і з середньою спеціальною освітою – 4 особи.

Річний  акт   –  22.10 /  04.11 –  Казанської   ікони   Божої   Матері.

Система  і  рівень  заробітної плати викладачів  –  благодійний,  з  незначними  грошовими  одиницями   для  транспортних  засобів.

Для проходження повноцінного навчання у регентських класах є спеціалізована апаратура: відео- та аудіо- магнітофони, музичні синтезатори, необхідна кількість інших музичних інструментів, а саме: 7 фортепіано, акордеон, духові інструменти. Також є комп’ютерна техніка (персональні комп’ютери і комп’ютерна периферія). Для здійснення навчальних занять по золотошвейній і швейній справі також є відповідне швейне обладнання.

Форма  навчання  –  стаціонар.

Система дистанційного навчання в училищі не практикується, оскільки у регентській справі вона малокорисна, тому що своєрідні музичні навики повинні набуватися практично, так як і в швейній справі (думка викладацького складу училища).

Вихованки Корецького духовного  училища постійно звершують  щоденне ранішнє та вечірнє молитовне правило, беруть  участь  у  монастирських та  училищних заходах, а саме: в актових і випускних днях, проводять хорові навчальні та кліросні співанки, несуть кліросні та господарські послухи; також беруть участь у благодійних  концертах,  фестивалях, обмінюються  навчальним  досвідом  з  представниками інших  духовних  та світських навчальних закладів.