У ХОРОВІ ПРИХИЛЬНИКИ ПЦУ ВИМАГАЮТЬ КЛЮЧІ ВІД ЦЕРКВИ У НЕЗАКОННИЙ СПОСІБ

У Хорові прибічники ПЦУ у незаконний спосіб вимагають від настоятеля Петро Павлівської парафії  УПЦ  покинути церковний дім та віддати ключі від храму, який вже три місяці стоїть зачинений через силову спробу захоплення. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

Минулої неділі новостворена громада ПЦУ села Хорів принесла на територію Петро Павлівської церкви, де перед зачиненими дверима храму третій місяць молиться релігійна громада УПЦ витяг з протоколу начебто проведених ними зборів. У протоколі зазначено аж 11 пунктів, згідно з якими, на думку активістів ПЦУ, релігійна громада УПЦ має віддати усе майно і храм їм.

«Найцікавішим у цій ситуації є те, як люди перевзуваються у повітрі і відхрещуються, у прямому і переносному сенсі цього слова, від усього до чого самі були причетними, – коментує Ірина Шабатіна, парафіянка УПЦ Петро Павлівської церкви села Хорів, – Ми ж не будемо уподібнюватися такому фарисейству і будемо відстоювати церкву у законний спосіб».

Церковний конфлікт навколо Петро Павлівської церкви релігійна громада УПЦ перенесла у правову площину, бо мала для цього усі законні підстави і докази. Зокрема, 15 травня релігійна громада УПЦ провела парафіяльні збори, щоб залишитися в лоні УПЦ, але в обласній військовій адміністрації вирішили не брати до уваги цей факт і 27 травня розпорядженням голови ОДА було змінено конфесійну підлеглість громади. Сама ж перереєстрація відбулася в часі, коли були закриті всі реєстри.

«Віряни УПЦ стали відстоювати своє право у суді. Судові слухання по справі вже відбувались двічі і двічі суддя переносив через неявку саме представників від ПЦУ.
Останній розгляд справи був 18 серпня. Судове рішення по ній, яким апелює громада ПЦУ, нам не відоме, воно досі не оприлюднене в судових реєстрах і не набрало юридичної сили, – коментує протоієрей Василь Начев, керівник відділу з питань врегулювання міжконфесійної ситуації при Рівненській єпархії УПЦ.

У витязі, складеному прибічниками ПЦУ, є пункт, згідно з яким настоятель церкви протоієрей Яків Деркач має виселитися із церковної хатини до 8 вересня. Однак протоієрей Василь Начев переконаний, що таке прохання не стосується настоятеля Петро – Павлівської громади УПЦ села Хорів.

«Громада ПЦУ має знайти УПЦ МП в Україні і вручити їм той витяг, бо на території Рівненської єпархії таких громад не існує. Ми УПЦ. Таку офіційну назву має наша церква з 1991 року», – говорить протоієрей Василь Начев. – І варто знати громадянам України, що виселити будь – кого можна лише через суд, а не рішенням зборів тої чи іншої конфесії. Не менш дивним є і те, що громада ПЦУ вважає, що священник незаконно проживає в будинку. Повторюся,  законність чи незаконність доводить лише суд.»

Віряни УПЦ села Хорів у публічній площині просять новостворену громаду ПЦУ, не порушувати закони України, а про будь – які спроби силового втручання зі сторони ПЦУ, будуть повідомлені силові структури.

Поділитися:

Читайте також

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.