ЧИ Є ВІРЯНИ ТА СВЯЩЕННИКИ УПЦ КОЛАБОРАНТАМИ?

Протоієрей Віктор Земляний, секретар Рівненської єпархії про колаборантів в УПЦ, про інформаційну дискримінацію та про те, як вірянам УПЦ протистояти фейкам і тавруванням.

Вела розмову: Валентина Ілліна

⁃ Отче, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у ЗМІ стало з’являтись багато публікацій про священників УПЦ, медійники наввипередки називають їх зрадниками і колаборантами, скажіть, чому так сталось?

Наші священники УПЦ є дуже патріотичними людьми, вболівають за свій народ, за свою державу. І все, що вони роблять, кожен на своєму місці, вони роблять не тільки заради свого майбутнього, а насамперед заради майбутнього українських дітей. Будуємо нові храми, відкриваємо недільні школи – це все, що залишиться після нас, на нашій українській землі.

Що стосується публікацій, стосовно деяких священників та архієреїв УПЦ, котрі роблять заяви проросійські, то тут дійсно проблема. Я ставлюсь до такого негативно і критично. Я в цьому вбачаю розпалювання ворожнечі і нагнітання та налаштування церкви проти громадян України, які зі зброєю в руках, серед них є віруючі УПЦ, захищають цілісність нашої держави. Я не можу заперечувати той факт, що священники УПЦ з проросійською позицією є, однак їх зовсім небагато, більше фейків і вкидів у ЗМІ. І тут я хотів би застерегти медійників – перестаньте суспільство дратувати і розділяти!

⁃ Звичайно прикро, що духовенство не розуміє усієї відповідальності за сказане у публічній площині і ризиків, які викликають своїми словами, адже через проросійські позиції кількох, українське суспільство всю повноту УПЦ автоматично зараховує до ворогів і колаборантів?

Тут площина велика для коментарів, просто інколи потрібно не лише читати навини, а вміти їх аналізувати та робити висновки. До прикладу, у Рівненській ОВА працює великий штат чиновників, такі ж чиновники, їхні колеги, живуть на окупованих територіях, у своїй більшості, вони є зрадниками України, це підтверджено документально. Чиновники колаборанти співпрацюють з ворогом, то що тепер чиновників з Рівненської ОВА, на основі зради їх колег зі сходу, теж зарахуємо в ряди колаборантів? Ні, ми не маємо права, бо розуміємо, що наша влада патріотична, відстоює цілісність держави і все робить для того, щоб Україна перемогла.

На деокупованих територіях, до прикладу, у Куп‘янську, інших містах, ми бачили, як освітяни сідали в автобус з директорами і їздили в Росію на перепідготовку, щоб навчитися викладати за російськими підручними в Україні для наших дітей . То виходить що, позакриваймо усі наші школи, бо там, десь на сході, серед вчителів є колаборанти?

Рівненські видання часто пишуть про те, що на Рівненщині багато людей здавали позиції, розповідали про пересування техніки, однак жодним словом вони не обмовились представники якої конфесії ці люди, лише раз означили, коли жінка була вірянка УПЦ. От і виходить, що йде навмисне цілеспрямоване вигородження представників ПЦУ, протестантів, католиків і навмисне таврування вірян і священників УПЦ.

Продовжу ілюструвати прикладами тему колаборантів. В Донецькій області скільки правоохоронців перейшли на бік ворога, у Херсонській області, хто розмінував мінні поля, щоб російська техніка заїхала на територію краю? Відповідаю – керівник СБУ давав таку вказівку. А скільки зрадників у ЗСУ? Але це ж не означає, що всі збройні сили не патріотичні. ЗСУ захищає нашу землю, а ми їх тил, допомагаємо чим можемо. Сьогодні УПЦ купує форму, допомагаємо харчами і грошима, проводимо благодійні акції, здаємо кров – все задля того, щоб допомогти воїнам і країні очиститись від зла війни.

⁃ Як ви гадаєте, а навіщо у суспільства формують агресивне ставлення до усієї Української Православної Церкви?

Сьогодні у єпархію приїхав благочинний з Радивилова і повідомив, що сина священника дуже важко поранили на війні, його життя рятують у госпіталі, просив молитв. Син священника захищає свою країну на війні і ці випадки не поодинокі, коли сини священнослужителів стають у лави ЗСУ. Віряни УПЦ теж у військовому строю, задля оборони своєї країни, тому всі ці тавра , якими таврують вірян УПЦ, священників – це якраз завдання ворога для того, щоб розділити український народ.

Журналістці Мосійчук керівник розвідки Буданов дав хорошу відповідь на запитання: «Які кейси сьогодні Росія застосовує?» Відповів : «Ті кейси, які сьогодні розділяють українське суспільство, їх у своїх цілях використовує ворог».

Тому я взиваю до здорового глузду, до порозуміння, до любові весь український народ. Ми повинні не забувати, що ми християни. Господь сказав: «Я є Істинна! » Тому всі разом шукаймо Христа, разом молімося за воїнів, за перемогу і за прекрасне майбутнє нашої чудової землі.

А медійники, на моє глибоке переконання, сьогодні виконують замовлення, можливо навіть російське, у нас в Україні не залишилось незалежних ЗМІ. Я не журналіст, але чітко розумію , що у кожному медійному матеріалі має бути об’єктивність, журналіст не може ставати ні на один бік, ні на інший, а що бачимо? Бачимо перетягування каната і їх власні судження та думки.

Як приклад того, що медійники регулярно протягують негативні новини про УПЦ без деталей і фактів, матеріал про владику Павла ( Лебідь) Люди, добрі! Сьогодні музиканти їдуть з гастролями до Європи і вони беруть довідки на свої інструменти, що ті не складають ніякої історичної цінності. Я колись віз за кордон на подарунок ікону з бурштину, чек прикладав, щоб бачили, що я нічого незаконно з країни не везу. Так само владика Павел, показали три металевих іконки, він взяв з собою на подарунок. А хтось же спеціально сфотографував, передав медійникам, а ті без фактів, з гучним заголовком закинули у соцмережі. А там диванні експерти наперебій коментували новину, яка не несе за собою ніякого кримінального підгрунття. І тут чітко простежується дискримінація вірян УПЦ.

⁃ Як вірянам УПЦ протистояти усім цим фейкам і тавруванням?

Найкраща зброя християнина – молитва! Це перше і найголовніше правило на щодень у ці складні часи. Воно обов’язково допоможе витримати і наругу, і наклепи, і таврування. Друга порада – не бути пасивними, давати правильні відповіді, говорити з кривдниками, не боятись розказати про свою позицію стосовно церкви, не боятись довести свою точку зору, бо кожна людина має на неї право. Більше читати, цікавитись усім, що відбувається довкола, підходити з критичним мисленням до будь – якої новини. Пам’ятати, що ми християни, а в християн усе робиться з любов‘ю.

Поділитися:

Читайте також

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.