РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА УПЦ СЕЛА ШКАРІВ НЕ ЗМІНЮВАЛА КОНФЕСІЙНУ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ

У Шкарові прихильники ПЦУ незаконно провели збори з так званого переходу та закрили церкву, заручившись підтримкою старости громади, на свої замки. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ. 

Події навколо Михайлівської церкви села Шкарів Гощанського благочиння розгорнулись 4 лютого 2023 року. Збори з так званого переходу релігійної громади УПЦ в ПЦУ ініціювала редакторка районної газети «Рідний край» Ірина Повар, котра є жителькою села Шкарів. 

«На порядку денному питання про зміну юрисдикції місцевої релігійної громади з підпорядкування УПЦ (російській патріархат) і перехід в ПЦУ (Київська митрополія), – написала ініціаторка зборів в оголошенні, яке розклеїли на стовпах у селі. 

Настоятель Михайлівської церкви протоієрей Сергій Супрунець розповідає, що на збори його запросили за 5 хвилин до їх початку, однак він відмовився та пояснив, що зібрання вважає незаконним, такої думки і вся релігійна громада УПЦ Михайлівської парафії, яка має усі необхідні документи на храм.

Як розповідають у селі, збори прихильники ПЦУ таки провели, тривали вони недовго, основне слово тримав чоловік Ірини Повар Віктор. Згодом відбулося голосування після якого прийняли рішення забрати ключі у настоятеля від церкви. 

«Наші люди були присутніми на зборах, чули всі маніпуляції, зробили зауваження для ініціаторів зібрання, мовляв, утворили нову громаду, маєте право, будуйте собі церкву! – розповідає протоієрей Сергій Супрунець. – Також вірян УПЦ обурив і той факт, що збори скликало подружжя Повар, котре дітей своїх хрестило в УГКЦ, а тепер баламутять людей, ведучи у ПЦУ. Для початку варто було б визначитись із сімейною конфесійною приналежністю!» 

Село Шкарів зовсім маленький населений пункт, тут проживає близько 180 людей виборчого віку. За протоколом ПЦУ, 80 проголосувала за зміну конфесії, частина з голосуючих, розповідають у селі, храм не відвідує взагалі.

5 лютого у Михайлівській церкві релігійна громада УПЦ традиційно звершувала недільне богослужіння. Після нього до храму прийшла ініціативна група ПЦУ і попросили священника віддати ключі від церкви, бо так вирішили на зборах. 

«Я вийшов і запитав на якій основі вони вимагають ключі, адже документів на володіння церквою у них нема, так само, як і нема поки реєстрації їхньої громади, актив ПЦУ погодився з моїми зауваженнями та запропонував мені змінити конфесію та мирно служити у храмі. Я відмовився. Після чого прихильники ПЦУ вкрали навісні замки і церкву вже закривали на свої, а староста громади поставила свою печатку на папірці, поліція зфотографувала усі ці протиправні дії», – розповідає отець Сергій. 

Події, які розгорнулись навколо Михайлівської церкви УПЦ у селі Шкарів прокоментував голова юридичного відділу при Рівненській єпархії УПЦ протоієрей Василь Начев:

“З огляду на всі події, староста громади пані Яремчук перевищила службові повноваження. Всі дії прихильників ПЦУ є незаконними, релігійна громада УПЦ з реєстру не знята, а збори, які провели прихильники переходу, не дають ніякого права на власність храму і на те , щоб звершувати у ньому богослужіння. Ми подали заяву в поліції про відкриття кримінального провадження, щодо членів громади села, які ініціювали неправомірні збори та навісили свої замки на храмову будівлю. Релігійна громада УПЦ села Шкарів не змінювала конфесійну приналедність”.

Поділитися:
logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.

logo

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул. Лермонтова, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.