ПРИХИЛЬНИКИ ПЦУ ЗАХОПИЛИ ПАРАСКЕВСЬКУ ЦЕРКВУ У НОВОМУ КОРЦІ

Прихильники ПЦУ зрізали замки на Параскевській церкві Нового Корця, а в соціальній мережі свої дії виправдили підробленими документами на храм. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

Як стало відомо, 4 квітня 2023 року близько 17 години прихильники ПЦУ прийшли на територію Параскевської церкви Нового Корця, щоб зрізати болгаркою замки на дверях храму. Коли віряни УПЦ побачили, що біля церкви щось відбувається та прибігли, аби перешкодити, люди з ПЦУ їх вигнали, заборонили знімати та фотографувати, тому усі фото і відео зроблені на відстані.

Очевидці розповідають, що прихильники ПЦУ розділились на дві групи: чоловік двадцять стояло перед входом на територію церкви, решта чинили безчинство. Чоловік, котрий різав замки болгаркою взагалі для місцевих невідомий, до храму ніколи не ходив.

Правохоронці, котрі теж приїхали до церкви, на запитання вірянина УПЦ, чи вони перевірили наявність документів на володіння релігійною спорудою у людей з ПЦУ, відповів: ” Ти чому не у військоматі!”

Після того, як старі замки було ліквідовано на дверях храму, прихильники ПЦУ вмонтували свої та зайшли всередину.

Місцевий активіст ПЦУ Максим Сас на сторінці у Фейсбук оприлюднив документи на основі яких прихильники ПЦУ захопили Параскевську церкву у Новому Корці, витіснивши законних власників, вірян УПЦ. Нову релігійну організацію очолюватиме жінка Леся Іванівна Турович, яка, власне, була головною ініціаторкою зборів ПЦУ.

Протоієрей Василь Начев, керівник соціального відділу при Рівненській єпархії УПЦ розповідає, що релігійна громада УПЦ Параскевської парафії Нового Корця має усі необхідні документи на храм, які були виготовлені ще у 1991 році, їх ніхто не скасовував.

” Кримінальне провадження, стосовно підробки документів людьми з ПЦУ, відкрите! Прихильники ПЦУ від зборів і до виготовлення документів завжди йшли шляхом неправди, – коментує отець Василь. – Перші збори, щодо так званого переходу відбулися на території Параскевської церкви за участі обох релігійних громад. Після голосування організатори ПЦУ визнали свою поразку і потисли священнику руку, а вже через тиждень провели свої збори у сільському клубі без вірян УПЦ. На їх сонові і підробили документи на володіння Параскевською церквою”.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.