У СІЯНЦЯХ ВІДЗНАЧИЛИ 280 РОКІВ ГЕОРГІЄВСЬКІЙ ЦЕРКВІ

Георгієвська церква у селі Сіянці постала коштом парафіян у 1743 році. Цьогоріч дерев‘яному храму виповнилось 280 років. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

6 травня 2023 року, у день пам‘яті великомученика Георгія Побідоносця, у Георгієвській церкві села Сіянці Острозького благочиння відзначили престольне свято і ювілей.

Прихожан та гостей храму у священному сані вітали діти недільної школи. Відбулася святкова Божественна літургія під час якої піднесли молитви за всіх будівничих, жертводавців, настоятелів парафії, котрі за 280 років приклали молитвні зусилля та фізичну працю, аби храм був окрасою села, регіону.

У історичному довіднику зазначено, що Георгієвська церква стоїть на великій ділянці в центрі села, біля головного перехрестя доріг. Не дуже велика тризрубна двоверха на кам’яному фундаменті святиня з прибудованою при південній стіні вівтаря ризницею, а з заходу до бабинця – рівноширокою дерев’яною дзвіницею, до якої по осі прилягає ганок. Востаннє зовнішні стіни церкви пофарбовані у 2021 році.
Біля церкви над могилами збереглися два камяні хрести з написами: “Здесь покоится прахъ Р. Б. Іерея Стефана Татаржинскаго родился въ 1818 г. умеръ въ 1880 г.”. “Здесь покоится Р. Б. Феодосія Петрова Татаржинская Родилась въ 1824 г. Умерла въ 1875 г.” 

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.