У ГІЛЬЧІ В ДЕНЬ ПРЕСТОЛЬНОГО СВЯТА ВІРЯНИ УПЦ МОЛИЛИСЬ БІЛЯ ДВЕРЕЙ ЗАЧИНЕНОГО ХРАМУ

Покровителя парафії та джерела на території села Гільча релігійна громада УПЦ, паломники, котрі у великій кількості приїхали на свято, вшанувала святковою літургією перед дверима зачиненої та опечатаної церкви. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

22 травня 2023 року, у день перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця, у селі Гільча Здолбунівського благочиння відбулась святкова Божественна літургія просто неба, адже храм після спроби рейдерського захоплення прихильниками ПЦУ, опечатаний.

У цей день парафія відзначає престольне свято, поділити радість приїхали священники із сусідніх парафій, паломники.

Атмосфера свята була особливою, розповідають очевидці, навіть трепетною: співали птахи, шумів вітер, люди змахували сльози, обіймались, підбадьорювали один одного.

Настоятель Миколаївської парафії архімандрит Герман Кулакевич після завершення літургії звернувся до людей, розповів в яких непростих реаліях доводиться жити найбільшій релігійній громаді у селі Гільча:

“Вчора подзвонили і сказали, що ми не маємо права звершувати богослужіння тут, поки не візьмемо дозвіл в сільській раді, бо тепер це все їхнє. Ми будемо на тижні вкотре хоронити полеглого захисника України, то рідню заставили писати до депутатів сільської ради прохання, щоб відспівати воїна в церкві з нашими священниками. Вже немає слів, щоб все це коментувати… Але щоб не відбувалось, пам‘ятайте ми Христові і з Христом”.

Традиційно у Гільчі після основного богослужіння у цей день відбувся хресний хід до джерела на честь святого Миколая. Люди з молитвою пройшли відстань, священники звершили водосвятний молебінь та окропили усіх присутніх водою.

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.